Sfânta liturghie și Conferință. Invitat: Pr. Vasile Ioana

Viața parohiei Ianuarie 30, 2023

Iubiți credincioși, dragi prieteni ai parohiei noastre și cinstiți fii duhovnicești, Nădăjduiesc la Bunul Dumnezeu, că mesajul meu vă găsește voioși și sănătoși!

Pe această cale, vă aducem la cunoștință următoarele că pe 12 februarie vom avea ca invitat în parohia noastră pe părintele Vasile Ioana de la Biserica Sfântul Nicolae dintr-o zi din București.

Cu Înaltele Binecuvântări după rânduială, ale Părintelui Patriarh Daniel și ale Părintelui nostru Mitropolit Teofan, În Duminica Fiului Risipitor, pe 12 februarie Părintele Vasile Ioana va veni în parohia Bălușești comuna Dochia, județul Neamț, Protopopiatul Piatra Neamț.

În prima parte a zilei, începând cu orele 09:00, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și va predica la final despre Evanghelia Zilei: Pilda Fiului Risipitor

Iar la finalul slujbei va adresa un cuvânt de suflet și va susține Conferința Viața de familie trăită în zilele noastre

* Părintele Vasile va oferi Cartea Familiei și Dialogul Speranței pentru cei care doresc să le achiziționeze, alături de un cuvânt de suflet și autograful sfinției sale ca o mângâiere pentru dumneavoastră.

Sfântul Nicolae, Marele Făcător de Minuni, cel care ne ocrotește și ne arată lucrările Lui, ne mai aduce o bucurie.

Părintele Vasile Ioana, preot paroh la Biserica Sfântul Nicolae Dintr-o Zi, va aduce spre închinare în ziua de 12 februarie și Sfinte Moaște spre închinare.

Vă așteptăm cu mare bucurie să ne fiți alături la această mare sărbătoare.

Părintele Valentin Timofte

Pentru orice detaliu legat de acest eveniment, vă rog să ne contactați la numărul de telefon de mai jos:

Număr telefon: 0747642220

Citește alte articole despre: vasile ioana conferinta viata familiei